Xarici ölkələrin Azərbaycandakı diplomatik nümayəndələrinin, beynəlxalq təşkilatların rəhbərlərinin və jurnalistlərin Tərtərə səfəri təşkil olunub
Mətbuat xidmətinin məlumatı 11 Dekabr, 2017
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin göstərişinə əsasən, Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsi xarici ölkələrin Azərbaycanda akkreditə olunmuş diplomatik nümayəndələrinin, beynəlxalq təşkilatların rəhbərlərinin, həmçinin kütləvi informasiya vasitələri təmsilçilərinin dekabrın 11-də Tərtər rayonuna səfərini təşkil edib. Səfər çərçivəsində diplomatlar və KİV nümayəndələri Tərtər rayonunda 1170 məcburi köçkün ailəsi üçün yeni salınmış hündürmərtəbəli yaşayış kompleksi və orada yaradılmış şəraitlə, həmçinin Tərtər rayonunun Şıxarx qəsəbəsində ermənilərin Azərbaycana qarşı ərazi iddialarını ifşa edən, yenidən bərpa olunmuş “Marağa-150” abidəsi ilə yerində tanış olacaqlar.

Diplomatic representatives of foreign countries in Azerbaijan, heads of international organizations and journalists visit Tartar district
Mətbuat xidmətinin məlumatı 11 December, 2017
Under the instructions of President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, the State Committee for Refugees and IDPs has organized a visit of foreign diplomatic representatives accredited in Azerbaijan, heads of international organizations and media representatives to the district of Tartar. During the trip, diplomats and media representatives will familiarize themselves with conditions created at a newly built multi-storey residential complex for 1170 IDPs families in Tartar, and view the newly reconstructed Maraga-150 monument in Shikharkh village, which exposes the territorial claims of Armenia against Azerbaijan.